طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

Blog Article

طراحی وب چیست؟ راهنمای نهایی برای طراحی وب سایت [2020]

طراحی سایت چیست؟
طراحی وب ، فرآیند شرکت طراحی سایت برنامه ریزی ، ایده پردازی و تنظیم محتوای بصورت آنلاین است. امروزه طراحی وب سایت فراتر از زیبایی است و شامل عملکرد کلی طراحی وب سایت است. طراحی وب همچنین شامل برنامه های وب ، برنامه های تلفن همراه و طراحی رابط کاربر است.

آیا می دانید طراحی وب می تواند تأثیر زیادی در عملکرد شما در موتورهای جستجو مانند Google داشته باشد؟ این مقاله به شما اطلاعات مفیدی در مورد چگونگی ایجاد وب سایتی می دهد که نه تنها خوب به نظر برسد ، بلکه عملکرد مناسبی داشته و رتبه بالایی در جستجو داشته باشد.

در این مقاله:

الهام یافتن
انتخاب ابزار طراحی وب
عناصر بصری
عناصر عملکردی
انواع طراحی وب: تطبیقی ​​در مقابل پاسخگو
الهام یافتن
طراحان در همه جا به دنبال الهام هستند. طراحی سایت در اینجا برخی از بهترین سایت ها برای کمک به روان کردن آب میوه های خلاقانه شما وجود دارد:

بهانه
Pinterest
عوود
الهام از طراحی وب
سایت الهام بخش
برای کسب راهنمایی بیشتر در مورد الهام بخشیدن به پست وبلاگ ما ، اینجا را ببینید

انتخاب ابزار طراحی وب
برای طراحی وب سایت دو روش اصلی وجود دارد: طراحی سایت استفاده از برنامه دسک تاپ یا استفاده از وب سایت ساز. ابزاری که تصمیم دارید از آن استفاده کنید بسته به اندازه تیم ، بودجه و نوع سایتی که می خواهید بسازید و نیازهای فنی آن بسیار متفاوت خواهد بود.

1. برنامه های دسک تاپ

برنامه های دسک تاپ به طراحان نیاز دارند که طرح خود را ایجاد کرده و آن را برای یک تیم توسعه دهنده ارسال کنند که سپس می تواند طرح را به کد تبدیل کند. مشهورترین برنامه های دسک تاپ برای طراحی وب سایت ها ، فتوشاپ و Sketch هستند .

به طور معمول ، این استاندارد برای وب سایت های بزرگ و یا پیچیده است زیرا به طراح اجازه می دهد تا بر روی ظاهر و احساس کلی تمرکز کند ، در حالی که تمام چالش های فنی به تیم توسعه منتقل می شود. متأسفانه ، این فرایند می تواند گران و وقت گیر باشد زیرا منابع متعدد ، مجموعه مهارت ها و اعضای تیم مورد نیاز است.

برای جلوگیری از مشارکت یک توسعه دهنده ، استفاده از یک سازنده وب سایت برای طراحی وب سایت با نیازهای فنی کمتر مفید است.

2. سازندگان وب سایت

امروزه بسیاری از سازندگان طراحی سایت وب سایت در بازار وجود دارند که طیف گسترده ای از ویژگی ها و خدمات را ارائه می دهند. WIX ، Squarespace در ، Webflow و PageCloud ، فقط چند نمونه از سازندگان وب سایت محبوب است که در قابلیت های طراحی، گزینه های قالب، قیمت، و تجربه در حال ویرایش کلی متفاوت است. حتماً تحقیق خود را انجام دهید ، آزمایشات آزمایشی رایگان انجام دهید و تعیین کنید کدام یک از بسترها با وب سایت شما متناسب است.

سازندگان وب سایت یا وب سایت های سازگار وب رمز یا پاسخگو ایجاد می کنند که تجارب مختلف ساخت را ارائه می دهند. این مفاهیم در زیر با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می گیرند تا بتوانید به بهترین وجه درک کنید کدام سازنده ها برای شما کار می کنند. اگر نمی دانید چگونه کدگذاری کنید ، آشنایی با آزادی ها و محدودیت های مختلف ابزار طراحی وب سایت ضروری است. به عنوان مثال ، گرچه وردپرس پرکاربردترین بستر وب سایت است ، اما به دلیل محدود بودن گزینه های سفارشی سازی ، مورد پسند طراحان بصری نیست.

قبل از شروع به ساختن وب سایت ، نیازهای وب سایت خود را تعیین کنید: آیا یک گالری عکس ایجاد می کنید؟ هر چند وقت یک بار سایت خود را به روز می کنید؟ آیا به فرم تماس نیاز دارید؟ یک سازنده وب سایت انتخاب کنید که بتواند به شما در دستیابی م effectivelyثر به این اهداف کمک کند.

عناصر طراحی وب
هنگام طراحی یک وب سایت ، طراحی وب سایت مهم است که هم از نظر ظاهر و هم از نظر عملکرد سایت در نظر گرفته شود. ادغام این عناصر قابلیت استفاده و عملکرد کلی سایت را به حداکثر می رساند. قابلیت استفاده سایت شما شامل عناصری از جمله رابط کاربری آسان برای استفاده ، استفاده مناسب از گرافیک و تصاویر ، نوشتاری متن و متناسب با موقعیت مناسب و طرح رنگی است. عملکرد طراحی سایت شما به سرعت ، رتبه بندی ، جستجو و توانایی جذب مخاطب شما اشاره دارد.

عناصر بصری

در اینجا یک مرور کلی از عناصری است که باید هنگام طراحی وب سایت خود در نظر بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز به خوبی با هم کار می کنند. هر بخش نکات و نکاتی را برای کمک به شما در شروع کار ارائه می دهد.

کپی مکتوب
کپی مکتوب

اصولاً ظاهر و متن وب سایت شما دست به دست هم می دهد. طراحی سایت مهم است که نویسندگان و طراحان محتوای شما با هم کار کنند تا یک طراحی منسجم با عناصر متعادل ایجاد کنند. بر روی ایجاد تکه های متن (با استفاده از بلوک های متنی) تمرکز کنید تا از گرافیک و تصاویر خود تعریف کنید.

مرتبط: مطالب یا طرح های نوشته شده ، کدام یک از آنها اولین بار هستند؟

قلم ها

قلم انتخاب کنید که از طراحی کلی شما تعریف کند. وب وان  قلم باید با رنگ آمیزی ، گرافیک ، تصاویر جفت شود و لحن کلی وب سایت شما را تقویت کند. ابزارهایی مانند Canva's Font Combinator به شما کمک می کنند تا مطابقت مناسبی با قلم خود پیدا کنید. ابزارهای طراحی وب مانند PageCloud حتی شامل چندین جفت فونت در برنامه خود هستند .
مرتبط: راه آسان برای افزودن قلم به وب سایت شما (از جمله قلم های سفارشی)

رنگها

رنگ ها یکی از مهمترین عناصری هستند طراحی سایت که باید هنگام طراحی وب سایت مورد توجه قرار گیرند. بخاطر داشته باشید که بسیاری از سو many تفاهمات در مورد روانشناسی رنگ وجود دارد و تمرکز روی رنگهایی که از طراحی و لحن کلی وب سایت شما تعریف می کنند مهمتر است. رنگ بندی خود را با نام تجاری خود و پیام هایی که می خواهید به مخاطبان خود منتقل کنید تنظیم کنید.
(منبع: www.freshconsulting.com )

مرتبط: انتخاب طرح رنگی برای وب سایت خود که مضر نیست

چیدمان

نحوه تصمیم گیری برای تنظیم محتوای خود تأثیر طراحی وب سایت چشمگیری در قابلیت استفاده و عملکرد سایت شما خواهد داشت. هیچ قاعده خاصی وجود ندارد که در هنگام انتخاب چیدمان رعایت شود ، با این وجود چند اصل اصلی را باید بخاطر بسپارید . اطمینان حاصل کنید که نیازهای مخاطب مورد نظر خود را در نظر داشته باشید و از استفاده از طراحی سایت تحریک بیش از حد که ممکن است پیام هایی را که می خواهید منتقل کند ، جلوگیری کند ، خودداری کنید.

شکل ها

استفاده از عناصر گرافیکی در طراحی وب می تواند به یکپارچه سازی متن و تصاویر کمک کند و به ظاهر کلی سایت کمک کند. ترکیب رنگ ها و اشکال زیبا می تواند به توجه بازدید کنندگان سایت شما کمک کرده و به جریان کلی سایت شما کمک کند.
مرتبط: استفاده از طراحی سایت اشکال در طراحی وب با 30 مثال

فاصله

فاصله یک عنصر کلیدی برای ایجاد وب سایت هایی است طراحی وب سایت که از نظر بصری دلپذیر و آسان هستند. هر عنصر در طراحی شما به یک روش یا دیگری فاصله را در بر خواهد گرفت. استفاده مناسب از فضای خالی در ایجاد طرحی بسیار مهم است که متن ، عکس و گرافیک را کاملا متعادل کند. طراحی سایت ثابت نگه داشتن فاصله شما می تواند به کاربران شما در پیمایش وب سایت شما به راحتی کمک کند. مفهوم فضای سفید قطعاً در اولویت طراحان وب مدرن است.

Report this page